NOVÉ DRUHY POJIŠTĚNÍ

Jak se pojistit při práci na home office?

Pojištění odpovědnosti je dnes takřka nutnost, v této nelehké době covidu-19 je nutná i modernizace produktů. Z pohledu podnikatele i zaměstnance je nejdůležitější pojištění odpovědnosti.

Pojištění obecné odpovědnosti podnikatele 

Pojištění obecné odpovědnosti hradí újmy na životě a zdraví člověka, na hmotné věci i zvířeti, které způsobíte jinému subjektu v souvislosti s podnikatelskou činností. základní pojištění lze rozšířit o různá připojištění, například pojištění dronů. Drony jsou fenoménem posledních let, jejich využití se nadále rozšiřuje.

Pojištění profesní odpovědnosti

Profesní pojištění odpovědnosti je určené pro finanční profese například auditor, daňový poradce, účetní, autorizovaný architekt, autorizovaný inženýr, technik ve výstavbě, dražitel, oceňovatel majetku, veterinář a veterinární technik, lékař a zdravotnická zařízení, autorizovaná osoba, advokát, soudní znalec a další profese.

Pojištění odpovědnosti za škodu zaměstnance při výkonu povolání 

Individuální pojištění odpovědnosti zaměstnance, by měl dnes řešit každý, kdo pracuje na smlouvu, či dohodu. Pojištění odpovědnosti zaměstnanců je možné řešit jednou kolektivní smlouvou, kterou za své zaměstnance uzavře společnost, ve které pracujete.  Odpovědnostní pojištění je dnes nutnost, pokud není škoda způsobena úmyslně, může po vás zaměstnavatel požadovat škodu maximálně do výše čtyř a půl násobku vašeho průměrného měsíčního výdělku. Většina zaměstnanců má dnes svěřený majetek od zaměstnavatele, používá služební notebook, telefon, vozidlo a další firemní majetek. Dobré odpovědnostní krytí pro všechny moderní profese, a to i ve spojení se stále sílící ochranou osobních a citlivých dat, a také rostoucím právním povědomím, které vede poškozené k důslednému vymáhání nároků. Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání pro zaměstnance je dnes možné sjednat online a je platné v případě provedení práce na dohodu. Pojištění kryje i nové profese jako jsou například specialista na kybernetickou bezpečnost, youtuber, on-line učitel, digitální nomád, expert na roboty, programátor, opatrovník, chůva, domácí ošetřovatel, pilot dronu, Interiérový designér, copywriter, hráč, manažer e-sportu, technik robotizace, manažer SEO, virtuální asistent, učitel e-learningu a další nová povolání. Řada z nich nemá pevné pracoviště – buď putují, protože chtějí a práce jim to umožňuje, jako jsou digitální nomádi, popřípadě osoby pracující v režimu home office, nebo to jejich povolání přímo vyžaduje.

Spočítat cenu pojištění, nebo se pojistit není žádná věda, ale je dobré vše v klidu probrat. Slibujeme, že vás nebudeme zbytečně zdržovat.